کارتن پالت Pallet Carton

کارتن پالت Pallet Carton


5/5 - (1 امتیاز)

کارتن پالت یا کارتن سرپالتی، نوعی از بسته‌بندی محبوب و همه منظوره برای حمل‌ونقل است. علت نامگذاری کارتن پالت به دلیل امکان قرارگیری امن بر روی پالت جهت ارسال است تا محموله با اطمینان هرچه بیشتر به مقصد رسانده شوند. کارتن پالت‌ها معمولا از کارتن مقوایی راه‌راه 3 لایه یا 5 لایه با مقاومت بالا ساخته می‌شوند.

طراحی و ساخت خاص این نوع از بسته‌بندی تضمین می‌کند که محصولات داخل آن در برابر هر گونه آسیب‌دیدگی ناشی از حمل‌ونقل، ایمن و دست‌نخورده باقی بمانند. این آسیب‌دیدگی‌ها ممکن است بر اثر فشار، ضربه یا تکان ایجاد شود که در صورت استفاده از این کارتن ضررهای آن به صفر می‌رسد.

ویژگی حفظ زیبایی و امنیت بسته و محصولات درون آن، کارتن‌های سرپالتی را به ابزاری ضروری برای کسب‌وکارهایی تبدیل می‌کند که به دنبال راه حل‌ مناسب برای بسته‌بندی ایمن و کارآمد در خصوص صادرات کالا یا توزیع به راه دور هستند. این کارتن ها در انواع سایزهای مختلف وجود دارند. همنچین امکان سفارشی سازی با هرگونه طرح، رنگ و سایر تغییرات جهت یکسان‌سازی هرچه بیشتر بسته‌بندی با ظاهر و برند کسب‌وکار را فراهم می‌کنند.

در ادامه این مقاله از صنعت کارتن به بررسی کارتن پالت‌، ویژگیها، کاربردها و مزایای آن می‌پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

کاربردهای اصلی کارتن پالت (Pallet Carton)

شمار زیادی از بسته بندی‌های گوناگون در بازار وجود دارند که اگر هدف از بسته بندی، ارسال برای راه دور یا صادرات باشد، ممکن است بسته بندی‌های عادی انتخاب نامناسبی باشند.

یکی از دغدغه‌های رایج در امر ارسال محصول، آسیب دیدن کالا یا حتی بسته‌بندی آن در اثر ضربه، تکان‌های شدید یا فشار در مسیر می‌باشد. این نگرانی مخصوصا به هنگام ارسال کالا به خارج از کشور تشدید می‌شود. از بین انواع بسته بندیهای موجود در بازار، این کارتن  ها محبوبیت فراوانی در حفظ کیفیت و ظاهر سالم به هنگام ارسال و توزیع دارند. کیفیت ظاهری بسته‌بندی چه برای قصد مشاغل کوچک و چه برای کسب‌و‌کارهای بزرگتر، از واجبات ارسال محصول به‌شمار می‌آید.

یکی ازمهمترین کاربردهای این کارتن ها استفاده گسترده از آنها در صادرات، توزیع و انبار کالا می‌باشد.

کارتن‌های پالتی نسبت به دیگر بسته‌بندیها قیمت بیشتری دارند اما این هزینه به دلیل ویژگی‌هایی مانند حفظ کیفیت، سلامت، ظاهر محصول و بسته که ارائه می‌کند قابل چشم‌پوشی است. چه‌بسا ظاهر آراسته بسته و محصولات داخل آن برای افزایش مشتریان جدید، ماندگاری مشتریان قدیم و درنهایت برای حفظ نام نیک برند تجاری ضروری است.  

کارتن پالت (Pallet Carton)
کارتن پالت (Pallet Carton)

اهمیت کارتن پالت (Pallet Carton) در صادرات

در صادرات کالا، اطمینان حرف اول را می‌زند. کارتنهای سرپالتی که جنس مستحکمی دارند، مطابق استاندارد صادرات ساخته شده‌اند و صرف نظر از انواع گزینه‌های حمل و نقل، امنیت محصول را به هنگام ارسال تضمین می‌کنند.

این کارتن‌ها که ارسال مطمعن با پالت را امکان‌پذیر می‌کنند، علاوه بر بارگیری و تخلیه ساده بسته‌ها، امکان بسته‌بندی طیف وسیعی ازمحصولات را می‌دهد. نمونه‌هایی از این کالاها آنهایی هستند که بسته بندی ندارند و آسیب‌پذیر می‌باشند، مانند محصولات غذایی فله‌ای، کنسرو‌ها، میوه و صیفی‌جات، انواع نوشیدنی‌. همچنین انواع کالاهای مصرفی، دارو، لوازم آرایشی و بهداشتی تنها نمونه‌هایی کمی از محصولاتی هستند که به وفور برای آنها از کارتن‌ پالت‌ها استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از کارتن پالت (Pallet Carton)

از مزایای قابل توجه کارتن پالت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حفاظت از محصولات در برابر آسیب دیدگی‌های ناشی از حمل و نقل مانند تکان‌های شدید، فشار و ضربه.
 • گزینه مناسب برای کالاهایی که بسته بندی ندارند.
 • این کارتن ها از مواد تجدیدپذیر با قابلیت بازیافت ساخته می‌شوند، از این‌رو مناسب برای حفظ و کمک به محیط زیست می‌باشند.
 • هزینه پایین ساخت به نسبت دیگر گزینه‌های مشابه به دلیل قیمت تمام شده جنس آن.
 • هزینه حمل و نقل پایینتر به دلیل کم بودن وزن آن.
 • سهولت در حرکت دادن بسته با ماشین‌آلات یا جک‌های پالت.
 • مناسب برای چاپ به دلیل سهولت پیاده‌سازی هر گونه طرح سفارشی بر روی آن.
 • قابلیت قرارگیری منظم چند محصول در هر کارتن پالت‌.
 • امکان چینش بر روی هم که امکان استفاده حداکثری از فضای عمودی را می‌دهد.
 • بهینگی فضا در کانتینر ارسال به دلیل قابلیت چینش منظم.
 • بهینه‌سازی مرحله انبار کالا به دلیل و امکان چینش مرتب و همچنین قابلیت شمارش و ردیابی راحتتر بسته‌ها.
 • گزینه مناسب جهت صادرات. از آنجایی که این کارتن با استانداردهای صادرات تطابق دارند، با انواع مختلف حمل سازگاری دارند.
کارتن پالت (Pallet Carton)

انواع کارتن پالت (Pallet Carton)

این کارتن ها معمولا در چهار مدل فلزی، چوبی، پلاستیکی وکارتنی (مقوای راه‌ راه) می‌توان پیدا کرد. جنس فلزی و چوبی آن مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارند و برای حمل اجسامی که وزن خیلی بیشتری دارند مناسبتر هستند، درحالیکه نوع کارتنی آن به دلیل جنس ارزان، هزینه مقرون به‌صرفه‌تری دارد، محبوبترین گزینه برای صادرات، توزیع, و همچنین بهترین انتخاب برای چاپ و تبلیغات و برندینگ است.

دلیل وجود تنوع در سرپالتی‌ها آن است که برای هر هدف استفاده، نوع مناسبی از این کارتن باید خریداری و به‌کار گرفته شود. هر محصولی وزن، میزان آسیب پذیری، اندازه و .. متفاوتی دارد که در هنگام مشخص نمودن این کارتن مورد نیاز باید به این پارامترها توجه کرد.

موارد استفاده از کارتن پالت (Pallet Carton) مقوایی:

 • محصول سبک: کارتن سرپالتی از جنس مقوا، خود وزن سبکی دارد. بنابراین برای حمل و نقل و نگهداری کالاهایی که بیش از حد سنگین نیستند ایده‌آل هستند.
 • حمل و نقل یک طرفه: اگراحتیاج به سرپالتی یکبار مصرف یا تعداد مصارف کم دارید، کارتن پالت مقوایی می‌تواند انتخابی مقرون به صرفه و سازگار با محیط زیست باشد.
 • کاهش ضایعات: اگر تمرکز کسب‌وکار بر حفظ محیط زیست، استفاده از مواد قابل بازیافت و به حداقل رساندن زباله است، کارتن پالت مقوایی انتخاب مناسبی می‌باشد.
 • هزینه‌های حمل و نقل کمتر: کارتن‌های پالت مقوایی سبک وزن هستند، که می‌تواند در مقایسه با مواد سنگین تر، هزینه حمل و نقل کمتری را به همراه داشته باشد.
 • ذخیره سازی در محیط داخلی: اگر کالاها را در محیط‌های داخلی با دما و رطوبت کنترل شده نگهداری می‌کنید، کارتن پالت مقوایی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.
 • کارایی در فضا: ساختار کارتن‌ پالت مقوایی به‌گونی است که می‌توان آن را به منظور کاهش فضا جمع کرد و در صورت عدم استفاده به صورت صاف تا کرده و نگهداری کرد.
 • صادرات: کارتن سرپالتی مقوایی مطابق با استاندارد صادرات بوده و گزینه محبوب برای حمل و نقل بین المللی می‌باشد.
 • اندازه سفارشی: کارتن‌های پالت مقوایی را می‌توان برای اندازه‌های خاص محصول و اقلام با شکلهای نامنظم سفارشی سازی کرد.
کارتن پالت (Pallet Carton)

قیمت کارتن پالت (Pallet Carton)

پیش از سفارش می‌بایست درنظر داشت که عواملی وجود دارند که بر هزینه تمام شده این کارتن موثر هستند. با شناخت این عوامل می‌توان نکات لازم به هنگام سفارش را طبق بودجه مدنظر بیان کرد.

لیست عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت کارتن پالت (Pallet Carton) :

 • جنس سرپالتی: نوع مواد مورد استفاده برای کارتن پالت، مانند مقوای راه‌راه، چوب، پلاستیک یا فلز، به طور قابل توجهی بر قیمت تمام شده تأثیر می‌گذارد.
 • اندازه و ابعاد: کارتن‌های پالت بزرگتر یا سفارشی ممکن است به مواد و نیروی کار بیشتری برای تولید نیاز داشته باشند که می‌تواند دلیلی بر افزایش قیمت تمام شده شود.
 • تعداد: در سفارش عمده این کارتن تخفیف بیشتری در محصول می‌تواند اعمال شود. این به دلیل هزینه کمتر برای هر واحد است.
 • طراحی و سفارشی سازی: طرح‎های سفارشی برای هماهنگ کردن بسته‌بندی با محصول و برند و همچنین برای انتقال بهتر پیام برند به مشتری ویژگی‌ای است که هزینه سفارش را افزایش دهد. برای مثال رنگ پالت کارتن. همچنین خدماتی مانند چاپ، نوع چاپ، برچسب زدن یا مونتاژ ممکن است هزینه‌های اضافی را به‌همراه داشته باشد.
 • ویژگی‌های ساخت کارتن پالت: سفارش کارتن پالت با قالب آماده، هزینه کمتری دارد. این کارتن‌ها با اضافه شدن قابلیتهایی مانند تقسیم‌کننده‌ها یا تقویت کننده‌ها ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند. همچنین ویژگی‌هایی مانند تعداد لایه، جنس کاغذ زیر وکاغذ رویه، تعداد فلوت کارتن همگی بر هزینه تاثیر دارند.
 • هزینه‌های حمل و نقل: ارسال سفارش تکمیل‌شده به دست مشتری هزینه‌ای دارد و در صورتی‌ که ارسال مستقیم و بدون واسطه باشد، این هزینه به‌طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

شرکت صنعت کارتن اولین شرکت تولید و عرضه‌کننده کارتن، در تمامی مراحل استعلام قیمت، سفارش تا تحویل و ضمانت محصول آماده خدمت می‌باشد. صنعت کارتن با داشتن خط تولید با بهترین متریال و همچنین با امکان خرید آنلاین، مستقیم ازکارخانه و بدون واسطه از سراسر کشور مقرون به‌صرفه ترین راه را به شما پیشنهاد می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *