چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست. برای بسته بندی کدام یک را انتخاب کنیم؟

چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست. برای بسته بندی کدام یک را انتخاب کنیم؟

چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست، برای بسته بندی کدام یک را انتخاب کنیم؟

در این مقاله تفاوت چاپ دیجیتال در مقابل چاپ افست مورد بررسی قرار می گیرد. برای اینکه بدانیم برای بسته بندی کدام یک را انتخاب کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

اغلب اوقات ، به خصوص اگر تازه در چاپ و بسته بندی تازه وارد شده اید، انتظار دارید که رنگ یا کیفیت خاصی دقیقاً با آنچه در صفحه است مطابقت داشته باشد. واقعیت این است که ، خروجی چاپ نمی تواند 100٪ با آنچه در مانیتور بر اساس تئوری خروجی رنگ RGB در مقابل CMYK می بینیم مطابقت داشته باشد.

بله ، می توان کیفیت خروجی را کالیبره کرد تا از نزدیک به نحوه شکل گیری تقلید کند ، اما این به تکنیک و فناوری انتخابی شما برای استفاده بستگی دارد. این جایی است که بسیاری از صاحبان مشاغل ، طراحان و بازاریاب ها مرتکب اشتباه می شوند و جذابیت کیفیت برند شما را به خطر می اندازند. به خاطر داشته باشید که این لزوماً به این معنی نیست که باید گزینه های پرهزینه تری را انتخاب کنید. روش های زیادی برای تصمیم گیری مقرون به صرفه برای نتایج با کیفیت وجود دارد.

در اینجا بررسی خواهیم کرد که چگونه روش های چاپ مناسب را برای پروژه بسته بندی سفارشی خود به طور موثر انتخاب کنیم. داشتن یک درک خوب از تفاوت در خروجی بر اساس اهداف ، هزینه ها و توانایی های آثار هنری برای انجام یک انتخاب صحیح برای بهینه سازی فرصت های نام تجاری خود ضروری است.

چاپ دیجیتال و افست

دو روش اصلی چاپی که می توانید برای بسته بندی خود استفاده کنید چاپ افست لیتوگرافی یا چاپ دیجیتال است.

چاپ افست

چاپ افست از رنگ لایه بندی صفحات فلزی بر روی ورقها به صورت پشت سر هم استفاده می کند و روی مقوا مهر می خورد. روزنامه ها و مجله ها نیز به همین ترتیب ساخته می شوند.

این برای کیفیت چاپ بالا و بهره وری مناسب برای کارهای چاپی با حجم زیاد ارائه می شود ، اما برای اکثر پروژه های کم حجم بسیار گران است و اتمام آن به زمان بیشتری نیاز دارد.

چاپ دیجیتال

از طرف دیگر ، چاپ دیجیتال نحوه کار چاپگر لیزری یا جوهر افشان در منزل است. زمان چرخش سریع را ارائه می دهد و مشاغل کم حجم را مقرون به صرفه می کند. همچنین ایجاد نسخه چاپی متغیر داده با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال آسان تر است.

با این حال ، چاپگرهای دیجیتال نمی توانند کاملاً مطابق با وفاداری رنگ و انعطاف پذیری ماده ای باشند که چاپ افست ارائه می دهد.

چاپ دیجیتال از نظر ارزش 16.4 درصد از چاپ و بسته بندی جهانی را تشکیل می دهد ، اما تنها 3.9 درصد از حجم صنعت چاپ را چاپ افست تشکیل می دهد. به نظر می رسد این ایده این ایده را تقویت می کند که چاپ دیجیتال بهترین انتخاب چاپ کم حجم است. اما این سوال بیش از مقایسه میزان چاپ است که جای سوال دارد. میزان برآورد چاپ خود را در ذهن داشته باشید و روش چاپ مناسب را برای مواد بسته بندی خود انتخاب کنید.

 چه نوع چاپی را باید انتخاب کرد؟

بسته بندی سخت به طور معمول به چاپ افست نیاز دارد. اگر قصد چاپ روی جعبه های لوکس را دارید ، ممکن است به صورت افست نیز چاپ کنید تا بهترین کیفیت ممکن را بدست آورید. بسته بندی سفت و محکم معمولاً برای کالاهای لوکس یا هدایا استفاده می شود و به دلیل تنظیم هزینه های تولید ، قیمت بالاتری دارد.

افست برای طرحهایی که نیاز به فرآیندهای اضافی مانند UV نقطه ای و مهر زنی با فویل دارند و به حجم بیش از 1000 واحد نیاز دارند ، ترجیح داده می شود. برای اجرای کوچکتر و طراحی ساده تر در بسته بندی تجارت الکترونیکی ، چاپ دیجیتال راهی است که باید دنبال کنید. افست برای متن ها و طرح های کوچکتر ، خروجی چاپ واضح تر و دقیق تری را فراهم می کند. حفظ اطلاعات روشن و مختصر در مورد بسته بندی برای برقراری ارتباط اطلاعات مهم با مصرف کنندگان بسیار مهم است.

عمق رنگ با کیفیت در چاپ دیجیتال و افست

اگرچه چاپ افست می تواند گران تر باشد ، اما وقتی صحبت از روشنایی و عمق رنگ می شود ، از چاپ دیجیتال بهتر عمل می کند. چاپگرهای افست توانایی استفاده از Pantone Matching Color System را دارند تا کاملاً با جوهرها مطابقت داشته باشد ، در حالی که چاپگرهای دیجیتال فقط با استفاده از کالیبراسیون رنگ می توانند این رنگها را تقریبی کنند. افست همچنین می تواند جوهر سفید را روی کاغذ کرافت چاپ کند در حالی که دیجیتال نمی تواند. افست ، خروجی رنگ تمیز ، واضح و جذابی را که در فروشگاه های خرده فروشی مشاهده می کنید تولید می کند در حالی که دیجیتال برای طراحی های ساده (مناسب برای بسته بندی های تجارت الکترونیکی) کیفیت بسیار خوبی دارد.

چاپ افست همچنین امکان انتخاب بیشتر گزینه های پوشش از جمله لمینت مات و براق، اشعه ماورا بنفش، تماس نرم و پوشش AQ دارد. این گزینه ها متأسفانه در چاپ دیجیتال در دسترس نیستند.

مروری بر پوشش های مختلف برای بسته بندی

این دو روش چاپ می تواند مکمل یکدیگر در بیشتر سفارشات بسته بندی باشد. استفاده از چاپ دیجیتال برای ایجاد نمونه های اولیه بسته بندی و سپس انتخاب چاپ افست برای فرآیند تولید ، روشی مقرون به صرفه برای حفظ کیفیت چاپ مناسب است

برای خرید کارتن و مشاوره انتخاب نوع چاپ روی کارتن ها به متخصصان صنعت کارتن تماس بگیرید. این شرکت متخصصان کاربلدی در اختیار دارد که می توانند به شما کمک کنند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *