فرایند بسته بندی

فرایند بسته بندی

مقدمه بسته بندی

 

فرایند بسته بندی | پس از فرایند تولید کالا توسط تولید کننده مهمترین کار بسته بندی محصول و نحوه ی انجام آن میباشد.حفاظت از محصول تولید شده شاید مهمترین کار در روند تولید تا فروش محصول نباشه اما در این بین از اهمیت بالایی برخورددار میباشد.
بسته بندی محصول شاید در ظاهر کار دشوار و پیچیده ای نباشد اما رعایت نکردن یک سری اصول باعث آسیب رساندن به محصول و سرمایه شما خواهد شد.
ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی در مورد بسته بندی محصول آشنا کنیم.
رعایت اصول اولیه
– ابتدا باید از تعداد اجناسی که قرار است داخل بسته بندی شما قرار داشته باشد اطلاع داشته باشید.
– در قدم بعدی از میزان وزن محصول یا محصولاتی که در این بسته بندی اطلاع داشته باشید . چراکه وزن بیش از حد باعث آسیب رساندن به بسته بندی خواهد شد.
– در اینجا تازه به تهیه کارت و بسته بندی مناسب خواسته های شما میرسیم .
– فضای خالی ما بین محصولات را با استفاده از کاغذ مخصوص و یونولیت یا پلاستیک حبابدار پر کنید تا باعث جلوگیری از آسیب رساندن به محصول شما شود.

بستن درب کارتن

بستن درب کارتن هم در فرایند بسته بندی از اهمیت خاص خود برخورددار میباشد. قاعدتا تا الان مشاهده کردید که هم با چسب و هم با منگه این فرایند انجام شده اما نکته ی بعدی که باید به آن توجه کنیم نوع چسب و یا در صورت منگنه کردن نحوه ی انجام آن میباشد.
اگر از چسب خوب و با کیفیت برای بسته بندی محصولمان استفاده کنیم برای تولید کننده میتواند بسیار به صرفه باشد هم از لحاظ قیمت و هم میتوانید از چسب برند خودتون استفاده کنید به طوریکه نام و لوگو برند شما بر روی چسب حک شده باشد که هم به بسته بندی شما زیبایی میبخشد و هم یک نوع تبلیغ برای شما محسوب خواهد شد .
اما در چه صورتی ما ملزم به استفاده از منگنه های مخصوص برای بسته بندی میباشم . در صورت پر کردن بسته با وسایلی که دارای وزنه بالاتری میباشند و یا از حجم بالایی برای بسته بندی برخورددار است به دلیل اینکه اکثرا از کارتن هایه چند لایه استفاده میشود ملزم به استفاده از منگنه های مخصوص برای بسته بندی میباشیم.

خرید کارتن بسته بندی سه لایه

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *